ניסיון של אלפי תלמידים שעברו - ללמוד מהצלחות
שבוע 29  למחאה | 22.7.2023 

שבוע 29  למחאה | 22.7.2023 

היכן רבן גמליאל של תקופתנו שיצילנו מהחורבן ?


שבוע 29  למחאה נגד ההפיכה המשטרית, נראה שהגענו ממש לעברי פי פחת. השלטון הנוכחי, לכאורה, עומד על זכותו לשנות את אופיה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית.

עילת הסבירות, פסקת ההגבלה, חוק הגיוס, חוק טבריה לא משנה איך קוראים לזה, יש 150 חוקים, תקנות וניסיונות לשנות את המשטר בישראל. 

השלטון בטעות חושב , שהציבור יקבל את השינוי המטורף, השינוי המונהג על ידי קומץ אנשי דת חשוכים, קומץ חוליגנים בדמות נוער הגבעות בשטחים ללא דין וללא דיין, קומץ הומופובים, קומץ מתנחלים הרואים את קדושת האדמה יותר מקדושת האדם.

רוצים שינוי, זה לא הזמן. אחרי 29 שבועות נראה שאין איש מקשיב לאחיו. אחוות האחים נקרעת ומתפוגגת לנגד עינינו. חובה לעצור הכל, כל ניסיון לשינוי, "לרדת למדרון אחורי" לחשוב האם הקריעה הזו חיונית וחשובה כל כך?

נראה שהשלטון בעוד אחד מנאומיו של נתניהו, שאינו מקשיב לעמו, לידידיו, למנהיגי עולם. הוא בשלו מובל ומוביל את מדינת ישראל לאבדון, לחורבן, כל כך סימלי מסע הכיבוש וההרס מתקיים ממש בימי 9 באב.

חבריו לממשלה האוחזים בדת כקרדום מבינים את המשמעות הסימלית, הם בשלהם, נקרתה בפניהם הזדמנות להרוס את המדינה היהודית הציונית הדמוקרטית, הם בעיוורונם רואים ושומעים רק הקולות שלהם, ממש כמו חורבן בית שני, כאשר הרומאים עמדו וצבאו על ירושלים, והחורבניסטים המשיכו לבוא חשבון בינם ובין עצמם. האם נגזר עלינו החורבן הבית השלישי ?